Server nebo cloud pro hotelový systém? Co vybrat?

Hotelový systém Protel nabízí dvě varianty svého softwaru: cloudovou verzi a serverovou verzi. To znamená, že zákazníci mají možnost volby mezi ukládáním dat na fyzický server umístěný přímo v hotelu nebo využitím cloudového úložiště.

Server.

Použití serverové verze má své výhody především v oblasti bezpečnosti a kontroly. Data jsou fyzicky uložena na serverech, které jsou pod přímou správou hotelu. To umožňuje rychlý přístup k datům a minimalizuje riziko spojené s připojením k internetu. Hotel má také plnou kontrolu nad svým IT prostředím a může ho přizpůsobit specifickým potřebám

Cloud.

Na druhé straně cloudová verze nabízí flexibilitu a škálovatelnost. Hotely nemusí investovat do drahého hardwaru a jeho údržby, protože všechno spravuje poskytovatel cloudu. To znamená menší počáteční investice a nižší provozní náklady. Data jsou navíc dostupná odkudkoli s připojením k internetu, což je výhodné pro hotely s více pobočkami nebo pro manažery na cestách.


Co tedy vybrat?

Volba mezi cloudem a serverem závisí na konkrétních potřebách a preferencích hotelu. Některé hotely mohou upřednostnit vyšší kontrolu a bezpečnost fyzického serveru, zatímco jiné mohou preferovat pohodlí a nižší náklady cloudového řešení. Systém Protel tak nabízí flexibilní řešení, které může být přizpůsobeno různým požadavkům, což z něj činí atraktivní volbu pro široké spektrum hotelových zařízení. Nevíte si rady? Nevadí, velice rádi poradíme!