Jak řešíte bezpečnost platebních údajů karet svých zákazníků?

Vidí čísla platebních karet Vašich zákazníků kdokoli a kdykoli chce? Necháváte si číslo platební karty poslat emailem? Posíláte čísla platebních karet emailem? Bojíte se možného zneužití těchto citlivých informací? Chcete zároveň minimalizovat riziko chargebacků? Hotelový systém Protel splňuje přísné bankovní bezpečnostní standardy (PCI) a spolu s integrovaným platebním řešením Planet zajišťuje bezpečné a efektivní zpracování platebních karet hostů.

Jak funguje proces rezervace přes booking.

Při procesu rezervace přes booking host zadá číslo své karty pro garanci. Do systému PMS se uloží token – reálné číslo karty není v hotelu viditelné, ale je k dispozici pro autorizované účely. Podle vašich storno podmínek se přednastavená částka v systému PMS buď strhne nebo před-autorizuje (automaticky nebo jedním kliknutím), což zajišťuje, že vždy provedete správnou transakci na správnou kartu a ve správný čas. Po příjezdu hosta do hotelu dokončíte transakci přiložením karty k terminálu, což poskytuje dodatečnou ochranu proti chargebackům.

Manuální rezervace probíhá následovně.

Host provede rezervaci telefonicky nebo online. Rezervační agent vytvoří rezervaci v systému PMS, což automaticky generuje potvrzení rezervace s PayLinkem. Host uhradí zálohu za rezervaci prostřednictvím PayLinku, což je zajištěno technologií 3D Secure. Při příjezdu hosta můžete na terminálu před-autorizovat kartu pro záruku dalších služeb. Token karty použitý pro transakci je bezpečně uložen v systému PMS. V den odjezdu použijete před-autorizaci k úhradě využitých služeb, což proběhne automaticky vystavením účtu v systému PMS.


Jak tedy vše zabezpečit a minimalizovat riziko chargebacků?

Napište nám nebo zavolejte a naši konzultanti s Vámi vše rádi proberou.